Mindfulness
Comments 2

Mindfulness Programa 1

“Mindfulness programa 1” yra sydaryta iš trijų dėmesingumo lavinimo pratimų vedamų Giedrės Žalytės balso lietuvių kalba. Šie trys pratimai sudaro trijų savaičių dėmesingumo kursą kuris buvo naudojamas klinikoje atliktam tyrimui. Šis tyrimas parodė jog trys praktikavimo savaitės praktikuojant tik po 15 min. į dieną “užveda” teigiamus procesus organizme didinant širdies dažnio variabilumą, mažinant kraujospūdį, bei bendai reguliuojant autonominę nervų sistemą žmonėms kenčiantiems funkcinį nervų sistemos sutrikimą bei diagnozuotiems Somatoformine autonomine disfunkcija.

Kaip atlikti pratimų kursą

Šešias dienas į savaitę – nuo pirmadienio iki šeštadienio (išskyrus sekmadienį) kasdieną, vieną kartą į dieną, atlikti tos savaitės dėmesingumo pratimą.

Instrukcijos:

  1. Pradėkite nuo pirmo dėmesingumo pratimo ir atlikite vieną pratimą 6 kartus per savaitę. Po savaitės tęskite darbą su sekančiu pratimu.
  2. Nesitikėkite klausydami įrašo pajusti ką nors ypatingo. Geriausia atsisakyti bet kokių lūkesčių. Tiesiog leiskite sau patirti tai, ką patiriate. Nevertinkite to. Tiesiog nuosekliai praktikuokitės sekdami įrašą.
  3. Kaskart, išklausę garso įrašo, užpildykite dienyną pateiktą po įrašu (atsakykite kaip pavyko sekti įrašo instrukcijas (nuo 0-100%)) įrašydami savo inicialus arba vardą.
  4. Trumpai pažymėkite iškilusius klausimus ar pastebėjimus, kad iškilus reikalui galėtume juos aptarti sekančioje sesijoje. Jei mes dar nedirbame kartu ir Jūs atliekate praktikas savarankiškai, grįžtamąjį ryšį suteiksiu atsakydama elektroniniu paštu.

Dėmesingumo pratimų autorė: Giedrė Žalytė

Pirma savaitė

Antra savaitė

Trečia savaitė

Dėmesingumo pratimų autorė: Giedrė Žalytė

This entry was posted in: Mindfulness

by

Klinikinė psichologė ir kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė Klaipėdoje. Su klientais dirbu Kardiologijos ir reabilitacijos klinikoje, Klaipėdoje ir internetu. Esu mindheart.eu publikuojamų straipsnių autorė.

2 Comments

  1. Pingback: DĖMESINGUMO LĄVINIMO KURSAS |

  2. Pingback: Dėmesio valdymas = Streso valdymas |

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s