Default Blog, Patarimai, Įžvalgos
Leave a Comment

Rudens (iš)gyvenimo gidas

Nuotraukos autorius Melanie Kreutz iš Unsplash

Visų pirma, rudens nereikia išgyventi. Nors mūsų smegenys gali piktintis “Per šalta, per vėjuota, per drėgna, per pilka…”, mes nebūtinai turime į šį monologą aktyviai veltis. Rudenį galima gyventi, taip pat kaip bet kokį kitą sezoną.

Panašiai kaip su nerimu – kuo daugiau jo vengiame, tuo stipresnis tampa jis – silpnesni mes. Taip pat su šaltesniu ir pilkesniu metų laikų – kuo daugiau nuo jo bėgame ir slepiamės, tuo “bjauresnis” jis tampa. Į lauką iškišame nosį tik “esant reikalui”, apsimuturiavę iki ausų, nebeiname pasivaikščioti, daugiau sergame… nenuostabu, jog pradedame nelaukti ateinančio rudens ir aktyviai nemėgti jo jam atėjus.

Anksčiau aš rudens nemėgdavau. Niekaip nesuprasdavau kuo jis ypatingas ir reikalingas. Taip, keletą gražių dienų, kol nukrenta lapai, bet iš esmės nieko daugiau, tik šalta ir pilka.

Vėliau aš pradėjau daugiau mėgautis buvimu namuose. Atsirado daugiau žvakių, knygų, stalo žaidimų, dėlionių, arbatos rūšių. Vaikiškai susidomėjau Helloweeno šventimu (taip, taip, tai dar viena kapitalistinė, vartotojiškumą skatinanti šventė), bet mane ji labai džiugina ir ją galima švęsti labai tvariai. Aš pasipuošiu namus moliūgais, prie natūralių voratinklių pridedu dirbtinų, kepu moliųgų pyragą arba tiesiog valgau mikrobangų krosnelėje keptą obuolį.

Šį rudenį skirsiu laiko mokytis groti ukulele, skaitysiu ir vesiu skaitymo užrašus, puošiu rudeniškai namus, mokysiuosi išvirti šermukšnių uogienę, ir būtinai eisiu į mišką visokiu oru.

Jeigu jūs norite susidraugauti su rudeniu, siūlau jums keletą idėjų, kurios padės draugystę užmegzti.

Pasipuošti namus. Rudeniškos dekoracijos gali būti pigios ir jaukios – galime tiesiog prie durų ar ant stalo “prisisodinti” moliūgų.

david-lezcano-kM2LQxy9tLw-unsplash.jpg

Nuotraukos autorius David Lezcano iš Unsplash

Pasigaminti rudenišką vainiką. Pakelės pilnos įvairiaspalvių vytelių, šermukšnių, vėjo pridraskytų medžių šakų. Visas dovanas galime susirinkti ir suvyti į vainiką.

fred-kearney-imv0BKKNl2I-unsplash.jpg

Nuotraukos autoriusFred Kearney iš Unsplash

Deginti žvakes arba židinį. Net maža žvakės liepsnelė mūsų rudenišką guolį gali padaryti smarkiai jaukesniu.

alisa-anton-u_z0X-yrJIE-unsplash.jpg

Nuotraukos autorius Alisa Anton iš Unsplash

Prisijungti prie “Inktoberio” ir visą spalį kasdien nupiešti po piešinį. Vieni piešia rašalu, kiti bet kuo kas piešia, vieni sudėtingus peizažus, kiti pagaliukų žmogeliukus – smagu dalyvauti ir laikytis susitarimo nupiešti po piešinį kasdien.

daria-tumanova-mmYyzczxvdo-unsplash.jpg

Nuotraukos autorius Daria Tumanova iš Unsplash

Prisijungti prie “Nanowrimo” ir visą lapkritį kasdien parašyti po 1667 žodžių. Praėjusiais metais aš prisijungiau prie iššūkio, Wattpad platformoje rašiau mokslinės fantastikos novelę. Gal šiais metais pratęsiu, o gal rašysiu dienoraštį. Nanowrimo labai geras būdas išlaikyti rašymo įprotį. O rašyti pasimokyti galima šiuose nemokamuose kursuose!

christin-hume-mfB1B1s4sMc-unsplash

Nuotraukos autorius Christin Hume iš Unsplash

Mokytis naujo įgūdžio. Kepti, megzti, siuvinėti, lipdyti, modeliuoti, piešti, groti, drožinėti… O duoną galite pasimokyti kepti iš Amelijos.

Rašyti dienos puslapius. Galima prisijungti prie Saulėto planuoklio ryto puslapių iššūkio.

fotografierende-333oj7zFsdg-unsplash.jpg

Nuotraukos autorius fotografierende iš Unsplash

Eiti pasivaikščioti bet kokiu oru. Gatvėmis, po parką, į mišką… Ir vaikams ir mums, suaugusiems, svarbu lauke būti įvairiu oru. Svarbu ir mūsų kūnui ir mūsų smegenims. Mokykimės su smalsumu stebėti ir priimti rudeniško oro sukeliamus jutimus.

ali-arif-soydas-sTNx6633o_s-unsplash.jpg

Nuotraukos autorius Ali Arif Soydaş iš Unsplash

Skaityti. Rudenį poilsio skaitymams aš renkuosi tamsesnes arba jaukesnes knygas. Mano hitai yra Steveno Kingo, Hario Poterio knygos ir kitos mano mėgstamos man asmenine klasika tapusios istorijos, viena iš jų yra Lois Lowry knygų serija The Giver.

anthony-tran-8i2fHtStfxk-unsplash.jpg

Nuotraukos autorius Anthony Tran iš Unsplash

Žaisti stalo žaidimus ir spręsti galvosūkius. Kai kuriose žaidimų parduotuvėse galima apsilankyti ir išmokti žaisti. Klaipėdoje žaisti galima prisijungus prie Stalo žaidimai Klaipėdoje grupės.

nicole-honeywill-S5qLXl8JtdQ-unsplash.jpg

Nuotraukos autorius Nicole Honeywill iš Unsplash

Prašau pasidalinkite savo būdais jaukiai gyventi rudenį, palikdami idėjų komentaruose.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s